Torf pod wrzosy – dlaczego warto?

Wrzosy to piękne rośliny, coraz popularniejsze w Polsce nie tylko jako rośliny doniczkowe, ale i ogrodowe. Uprawa wrzosów w doniczkach, mimo że nie najłatwiejsza to jednak jest prostsza i wygodniejsza od uprawy wrzosów w ogrodzie, zwłaszcza takim, którym położony jest na glebach odbiegających od naturalnych siedlisk wrzosowych. Brak odpowiedniego podłoża sprawia, iż wrzosy szybko tracą swój specyficzny wygląd i zamierają.

W naturze wrzosy rosną na obrzeżach bagien i lasów, zwłaszcza borów sosnowych. Takie siedliska zapewniają im lekką i przepuszczalną glebę o bardzo kwaśnym odczynie. Podobne warunki musimy zapewnić im w ogrodzie lub na plantacji, jeśli chcemy uzyskać ładne i zdrowe rośliny.

Torf kwaśny, a zdrowe wrzosy

Wrzosy to rośliny przede wszystkim kwasolubne. Rozsadzenie ich w jakiejkolwiek innej glebie sprawia, iż rośliny szybko zamierają. W praktyce sprowadza się to do tego, iż chcąc utrzymać zdrowe rośliny musimy zastosować torf kwaśny.

Torf pod uprawę wrzosów musi zapewnić roślinom pełną przepuszczalność i odczyn ph miedzy 3,0, a 5,0. Niestety torf kwaśny z uwagi na swoją przepuszczalność bardzo szybko ulega przesuszeniu i nie spełnia swoich podstawowych zadań. Dlatego też często proponowanym rozwiązaniem dla pełnego rozwoju wrzosów, jest mieszanie torfu kwaśnego z ziemią ogrodową w proporcji 3 do 1.

Torf kwaśny biały, idealne rozwiązanie dla wrzosów

Znajdujący się w ofercie naszej firmy torf pod uprawę wrzosów spełnia wszystkie warunki, jakie są stawiane ziemi, niezbędnej do uprawy wrzosów. Oferujemy kilka rodzajów torfu pod wrzosy, ale najlepszy i najpełniej odpowiadający naturalnym wymaganiom bytowym wrzosów jest torf kwaśny biały.

Torf kwaśny biały jest podłożem importowanym, trudno dostępnym w sprzedaży w Polsce z innych źródeł. Parametry sprowadzanego przez nas materiału są mocno wyśrubowane i w pełni powtarzalne dla każdej partii.

Torf kwaśny biały cechuje się określonymi parametrami:

  • ph 3,8;

  • frakcje: 0-20, 5-20;

Torf pod uprawę kwiatów oferowany przez naszą firmę pakowany jest w Big Baloty 5m3 oraz 6m3.